Druk 3D, druk lenticularny, druk soczewkowy, druk UV oraz efektowne produkty reklamowe
biuro: Axxel Sp. z o.o.
45-254 Opole
ul. Sosnkowskiego 40-42
tel.:
tel./fax:
(+48 77) 44-222-00...04
(+48 77) 44-220-55
(+48 77) 457-90-50
mail:
www:
biuro@axxel.pl
www.axxel.pl
Pełne dane kontaktowe
znajdują się na podstronie Kontakt
© Copyright 1998 - 2019 Axxel.
All Rights Reserved.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Druk UV

Nowoczesność

Wraz z rozwojem technologii drukarskich - coraz doskonalsze maszyny, coraz lepsze farby, nowocześniejsze procesy poligraficzne prepress i postpress - nierozerwalnie wzrasta zainteresowanie nietypowymi i niezwykłymi w formie drukami. Druk na papierze nie stanowi dzisiaj wyzwania dla dobrej drukarni.

Osiągnięciem stały się metody druku na nietypowych podłożach nieabsorbcyjnych czyli na tworzywach sztucznych, powszechnie zwanych plastikami.

Nasza firma proponuje swoje usługi w tym właśnie zakresie.

Technologia

Druk na nieabsorpcyjnym podłożu, jakim jest arkusz plastiku, nie może być poprawnie wykonany przy użyciu zwykłych farb i zwykłych maszyn. Rozwiązaniem jest druk na maszynach offsetowych specjanie przygotowanych do druku farbami UV. Farby te suszone są trakcie druku lampami UV o bardzo dużej mocy.

Stosując farby UV, których pełne utwardzenie jest natychmiastowe (ułamki sekundy), uzyskujemy błyskawicznie stabilną powłokę farbowa, która nie rozpłynie się ani nie rozetrze na drukowanym arkuszu folii. Nie ma też niebezpieczeństwa sklejenia się arkuszy w stosie. Uzyskujemy doskonałe efekty kolorystczne oraz trwały i odporny na promieniowanie słoneczne nadruk (kolory z upływem czasu nie bledną).

Zastosowanie i oferta

Dwie podstawowe branże, w których można wykorzystać technologie druku farbami UV to reklama i opakowania. Daje to naprawdę szerokie możliwosci dla rynku projektantów, handlowców i producentów.

Posiadamy własne maszyny offsetowe, oferujemy druki w formacie do B2 na kilku rodzajach tworzyw sztucznych: PCV (polichlorek winylu), PP (polipropylen), PE (polietylen) lub PW (poliweglan).

Drukujemy także na folii lenticularnej - soczewkowej obrazy trójwymiarowe, zmienno obrazowe, animacje, morfing, twirl.

Realizujemy zamówienia zarówno na niewielkie na nakłady i formaty (od 100 ark.) jak i wielkonakładowe druki B2.